INREGISTRARE  

Sfaturi pentru achizitionarea unui aspirator
Acest subiect ii apartine mr_t.forumgeeks.net

2009-04-16 11:56 GMT   |   #1

Comentarii: 4

As avea nevoie de niste sfaturi pentru achizitionarea unui aspirator. Cand voi face alegerea, nu stiu la ce sa ma uit in afara de pret. Puteti sa ma ajutati?

Marca, putere, facilitati, filtrare cu apa/ in trepte/ pentru microorganisme, saci de schimb/ permanenti, nivel de zgomot, indicator umplere sac...

Multumesc!

2009-04-16 14:06 GMT   |   #2

Depinde de cati bani esti dispus sa oferi. Gandeste-te ca un aspirator nu cumperi in fiecare zi, adica este o achizitie pe termen lung. Depinde daca ai alergii... atunci sigur merita sa iti cumperi unul care are functie de curatare a aerului. Cu siguranta puterea de aspirare trebuie sa fie mare, cel putin 1600 W, zic eu. Exista o gama variata, de la aspiratoare foarte scumpe, dar care eu zic ca isi merita pretul (cum ar fi Rainbow) si care au o multime de functii, la aspiratoare mai ieftine gen Vortex, Rowenta, care in mare parte isi fac si ele treaba. Deci, cam ce ti-ai dori de la un aspirator si cati bani ai da pe el?

2009-04-17 07:40 GMT   |   #3

Depinde ce vrei sa cumperi, cati bani ai, ce vrei de la un aspirator . Cele mai rentabile mi se par mie electrolux mondo din metro sau progress care sunt facute tot de electrolux. Eu zic ca sunt foarte bune si destul de ieftine. Un lucru foarte important, incearca sa gasesti aspirator cu sac de panza sau ia-ti separat unul ca sa nu schimbi toata ziua sacii de hartie. Daca imi spui exact ce fel de aspirator iti trebuie eu pot sa iti dau idei cam ce sa iei.

2009-04-17 08:34 GMT   |   #4

Comentarii: 4

Despre aspiratoarele Thomas stiti ceva? Numai cuvinte de lauda - din reclama de la teleshoping. Insa, in realitate sunt bune? Si-a cumparat careva?

2009-05-21 20:42 GMT   |   #5

Comentarii: 13
Eu ti-as recomanda aspiratorul PHILIPS FC9071. Il gasesti cam la 570 ron prin magazine. Are sac s-bag, filtru hepa: Ultra Clean Air HEPA 13, puterea de aspirare de 450 W. Adevarul e ca nu e chiar asa de ieftin, dar eu zic ca merita fiecare banut. Sunt de parere ca este accesibil si celor cu venituri mai mici, doar nu in fiecare zi iti cumperi aspirator..... Eu sunt foarte multumita de el.

2009-05-25 18:00 GMT   |   #6

Comentarii: 15
Eu iti recomand electrocasnice bosch. Sunt super multumita de ele. Si nici preturile nu sunt chiar asa de mari... adica iti poti cumpara un aspirator cu un mic efort. Si iti garantez ca merita. Sunt bune si rezistente.
Ce am vazut eu prin magazine e modelul: BOSCH BSGL2MOVE1, la aproximativ 600 Ron.

2009-06-03 16:08 GMT   |   #7

Eu iti recomand elecrocasnica germane. Bosch si Siemens sunt destu de accesibile ca si pret.