INREGISTRARE  

Ce pasta de dinti/apa de gura folositi?
Acest subiect ii apartine catalina.forumgeeks.net

2009-04-29 19:24 GMT   |   #1

Comentarii: 3

Salutare! Imi spuneti si mie ce pasta de dinti/apa de gura vi se pare mai buna atat ca gust cat si ca eficienta. Ce marca preferati, ce folositi si cam cat costa? Mie, stomatologul mi-a recomandat parodontax si apa de gura cu  clorhexidina; eu mi-am luat apa de gura Aslamed cu argila si clorhexidina. Dar din cate mi-a zis stomatologul nu e bine sa folosim apa de gura cu clorhexidina pentru perioade mai lungi de timp. Voi ce folositi, ce v-a recomandat stomatologul?

2009-04-30 17:55 GMT   |   #2

Comentarii: 15

Mie stomatologul nu mi-a indicat nici un produs, ci a zis ca este bine sa diversific pasta de dinti. Deci pasta de dinti o diversific (colgate, bland a med, aquafresh, sensodine...), dar apa de gura care m-a multumit a fost colgate plax (oralb nu prea m-a incantat si nici aquafresh). Mai folosesc ata dentara de la oralb.

2009-05-20 16:57 GMT   |   #3

Comentarii: 4
Eu (farmacist de meserie) recomand celor care au probleme cu gingiile apa de gura cu clorhexidina... Corsodyl, de exemplu. Iar ca pasta de dinti recomand sensodyne, lacalut activ. Si de asemenea recomand folosirea atei dentare.
2009-05-21 20:24 GMT   |   #4

Comentarii: 13
Eu folosesc pasta de dinti colgate (diferite tipuri) si apa de gura colgate plax overnight. Din cand in cant mai folosesc si pasta de dinti aquafresh.
2009-05-30 21:49 GMT   |   #5

Comentarii: 4
Pasta de dinti lacalut aktiv si apa de gura lacalut aktiv anti-plaque. Super multumit.