REGISZTRÁLJ  

Beszeljunk a horgaszatrol
Téma származása: galaxya.forumgeeks.net

2009-07-13 01:25 GMT   |   #1

Akkor beszéljünk a horgászatról is!
Kislány korom óta (nem most volt) horgászok, persze ezt is csak olyan "műkedvelő" módra. Csak kishalazni szeretek, mostanság spiccbottal (a 4 méteres DAM bot a kedvencem), régen bizony sokszor csak egy mogyoróbokor ággal. Megjegyzem azzal több halat fogtam, persze ez nem a bot érdeme, hanem akkor még voltak halak is a vizekben.
Sok-sok élményem van a horgászattal kapcsolatban a "tengeralattjárók" akasztásától (amiket kifogni persze nem tudtam) a 2 kilós nyurgaponty kifogásáig, de az ebben a hobbiban a jó, hogy ami nem sikerül, az is élmény.
Igazából én a kárászokra, és a keszegekre szoktam hajtani, mert a család csak azt szereti. Na meg persze a cicák!
Általában a Dánfoki csatornákon horgászok, a Körösre ritkán mentünk le (engedély nélül ciki), az elmúlt években a gyerekeknek váltottunk engedélyt, azzal már bátrabban mozoghattunk. Csak a gyerekeket kellett mindig magunkkal vinni, aminek Ők nem nagyon örültek, nekik csak kb. 10 percig érdekes a horgászat (na meg az akvarisztika is).
A legérdekesebb esetem az volt, amikor egy kiló körüli compó délelőtt a part melett leszakadt a horogról (a szák persze mindig akkor nincs ott amikor kéne), de délután ugyanott, ugyanazt (ki volt szakadva a szája, és ilyen nagy nem is sok van) sikerült kifognom.
Az is érdekes volt, amikor (véletlenül) fenekezővel mentem amúrozni zöldborsó csalival. Kapás van, mindjárt jön a nagy harc a nagy amúrral!!!!!!! Ja ki is fogtam egy kicsike törpeharcsát! [044.gif] Persze közben majd infarktust kaptam, úgy izgultam.
Egyszer aztán a kórházi horgászversenyt is majdnem megnyertem..........egy (nem hazudok) 2 cm-es sügérfélével, de aztán megismételték a versenyt. Ott második lettem kb 18 kg halall, persze kárász volt és törpe minden mennyiségben.
Csak az a baj (bár azért örülök neki, mert a Kisfiam miatt), hogy most 5-6 évig megint kevesebb időm lesz erre is. de majd azután! [eusa_dance.gif]
2009-07-13 10:17 GMT   |   #2

Én is horgászom... régebben nekem is több időm volt... A vizek tényleg ki vannak fosztva! Pontosabban lopva! Ez szégyenletes... Mindig kiváltom az engedélyt, nem lopom a halat... A méretet mindig betartom, amit lehet mostmár visszaengedek... Jó... Sok halat megeszek, főleg a telepített pontyokat és a normális süllőket... A nagy halak mennek vissza, had szaporodjanak... A macskáimnak szoktam hordani keszegeket... élővízből...

itt csabán is van rengeteg nagy hal a csatornában! Van egy helyem, amikor érik a fén az eper özön hal szokott alatta lenni... Akasztottam már olyat, ami majdneem eltörte a botomat... nem fogtam meg... (Aki ért hozzá: fonott damil és 4 méteres spiccbot, mostmár tudja miért)... a horog tört el... az nem lehetett picci hal...

Sokat tudnék mesélni! :D

Inkább a ragadozók, mint a békés halak...

idei legnagyobb: 3,8 kg, 65 cm ,Balin (ragadozó őn). (magyar rekord talán 11 kg)... Wobler, duzzasztó, kevés kishalnál, társasan mozgott, a többiek a kapás után nem vették fel a csait, de többször is ráúsztak... Az egyik legokosabb hal, szerintem! :D
2009-07-15 03:18 GMT   |   #3

Helló!Úgy látom mindenki csak szeretne pecázni,de nem jön össze.Én is idén csak kétszer jutottam ki,egy 53-as ponty volt a mérleg.Barátok akik kijárnak rendszeresen nagyon panaszkodnak,hogy hiába a 30000-es tagdíj nincs hal.nekem a legnagyobb és a legextrább egy 86 centis 12,5 kilós busa volt.3 méteres 30-60 grammos bot, kicsi dam orsó 15-ös damil 6-os horog.Pufival kárászoztam mikor jött egy nagyon lusta kapás.Besem vágtam igazán,csak kitekertem és a parttól 3 méterre megláttam egy hatalmas szájat és mögötte jó messze egy nagy farok.Akkor jött rá,hogy gáz van épp megindult mikor egy haver megszákolta.Abban a pillanatban kipattant a horog .Utána néztem teljesen kivolt egyenesedve!Nekem nem izlett,de a haverok sokáig dicsérték. [eusa_dance.gif] Sajna ez is csak a lóvéról szól már!De ez van! [102.gif]
2009-07-15 23:42 GMT   |   #4

Igen, sajnos ez van. Mi is pár évig kiváltottuk az engedélyt (ált. karácsonyi ajándékként), állítólagosan telepített vizeken sem fogtunk semmit!
Nem baj, úgyis unalmasabbnak találom a fenekezést, csak az a baj, hogy újabban a kishalak is csak akadozva jönnek.
2009-07-18 20:46 GMT   |   #5

Szia Zsuzsa!
Nos a Kákafoki holtág ma inkább kakafoki volt.
Az időjárás sem kedvezett nekünk.
Végül megint a 6-os spiccbot húzott ki a csávából.
Szűk két óra termése kb. 3 kiló keszeg és domolykó.
NAGYON SZERETEM A SÜLTHALAT!
idei első fogás 002.jpg

2009-07-20 20:58 GMT   |   #6

Nagyon szép termés! Gratulálok!
Én csak spiccbottal szoktam horgászni, sajnos már néha így sem megy. De Nektek most bejött.
Reggel eszembe jutottál amikor megláttam az esőt. De aztán alakult.
2009-07-21 22:37 GMT   |   #7

Mázlista..... [045.gif]
2009-07-24 09:55 GMT   |   #8

Ez nem mázli.Később mikor fönt van a víz nyári magasságon és eszik a keszeg 1 1/2 óra alatt 16 kiló volt a csúcs.Igaz abban jónéhány kiló körüli is volt.Azért nagyon örültem nekik, mivel tavaly egy év alatt volt hét szűk esztendő.
2009-07-26 22:01 GMT   |   #9

Ma végre én is eredményes voltam. Amíg Peti aludt fogtam 3 kiló körüli halat. Kárászokat, keszeget, törpét. A 2 nagyobb olyan 80-90 deka körüli volt. Nagy büszkén megyek haza, erre a szomszéd ( http://www.szaboszomszed.extra.hu ) nem előszed a vödréből egy 3,6-os nyurgát. [eusa_snooty.gif]

Bocsi, a kép a telefonommal készült.
Mire eszembe jutott a potykát is lefényképezni, akkor az már meztelen volt csórikám, így nem is kukkoltam. Sajnálom. [089.gif]
2009-07-29 17:22 GMT   |   #10

Gratula, legalább ti kijuttok pecázni.
Nekem péntek délután kezdődik három hét
folyamatos reggeltől-estig, szombat-vasárnap című
őrület.Talán majd utánna én is [017.gif] .

1 2 3 4 5 6 7 8következőutolsó