REGISZTRÁLJ  

LÉZERES vagy RADAROS SEBESSÉGMÉRÉS
Téma származása: galaxya.forumgeeks.net

2009-10-16 22:47 GMT   |   #1

Íme, a szükséges papírok listája, aminek a rendőröknél kell, hogy legyen,
LÉZERES,vagy RADAROS SEBESSÉGMÉRÉSNÉL!

-A műszer típusa, gyártási száma, típusvizsgálati engedélye(ez náluk szokott lenni általában).
-OMH mérési(hitelességi) bizonyítvány száma, kelte, érvényessége,
-Akkreditált kalibráló laboratórium kalibrációs jegyzőkönyve(vagy másolata), időpontja, száma,érvényessége,
-Akkreditálás tanúsítása a laboratórium részére, a kalibráció elvégzésére,
-Hírközlési Főfelügyelettől származó jóváhagyási engedély,
-Rádió használati engedély,
-Frekvencia kijelölési határozat, érvényesség frekvenciánként, típusonként külön,
-Elektromágneses összeférhetetlenségnek megfelelőség tanúsítása(EMC radar elvű készülékeknél),
-CE minőség tanúsítása, ennek hiteles magyar nyelvű fordítása,
-Lézerosztály tanúsítási jegyzőkönyv, szám érvényesség,
-Munkavédelmi vizsgálati jegyzőkönyv megfelelősségi tanúsítással.

Ha ezek közül bármelyik is hiányzik(általában a fele sincs meg ,vagy nem érvényes), nem használhatják a készüléket,
nem szabad aláírni semmit(a rendőrnek eleve)...
NEM HITELES A MÉRÉS!

Forrás: "Doki69 - Némi segítség sebességmérésnél... c. blog bejegyzése "
2009-10-19 04:26 GMT   |   #2

Szia!

Ezzel azt mondod, hogy ha ezt mind kinyomtatom, mert ezt megjegyezni se lehet, és az orra alá dugom a rendőr bácsinak akkor maximum elkezdheti a kötekedést a többi vackon, de gyorshajtásért nem büntethet ( ha bármi hiányzik a felsoroltak közül).?
2009-10-22 01:03 GMT   |   #3

Helló

Igazából kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mennyire reális szerintetek ez a dolog, marhára nem tudom elképzelni, hogy a zsaru ha ezt elkezded lobogtatni az orra előtt illetve megkéred, hogy mutassa be a fent felsorolt dokumentumokat akkor majd ezt meg is teszi.
A neten böngészve találtam rá és kíváncsi lettem volna a véleményetekre.
2009-10-24 21:04 GMT   |   #4

Sziasztok.

Elmondom ,hogy elvileg vizsgázniuk kéne a rend öreinek a gépek használatábol.Amugy májustol nem kell megállitaniuk csak küldik a birságot.Meg ez a "tied a kocsi te vagy a felelös" duma...
Ki mennyire ismeri a laser blokkolokat?Menyik a jobb a két fejes vagy az egy nagylátószögü?
bye:Laci
2009-10-27 21:22 GMT   |   #5

Nem tudom ez a papír ellenőrzés mennyire reális, ha nem hord az ember magánál egy hatósági tanut, hogy bizonyítod, mondjuk két rendőr szavával szemben hogy nem voltak rendben a papírjaik.
Én inkább lézer blokkolóra (lt400), radar detektorra (Bel target 550 euro), és nem utolsó sorban a szememre támaszkodom.
JÓ TUDNI!!!! hogy a fénykép max 80-100 méteren készül, tehát hiába tud némelyik lézer akár 1 km ről is bemérni, ha észreveszed és megállsz, esetleg vissza fordulsz, és persze 80-100 m-nél nagyobb távolságban, megb@..hatja a tudományát a kedves rendőr. :)
De vigyázat ha akár 1 km ről egyszer már megmért, hiába lassítasz és a hátra lévő távolságot jó tempóban teszed meg, akkor is a legnagyobb mért érték lesz a mérvadó.
Mostanában már nem szoktak ilyen távolra lőni mert az könnyebben észlelhető, egy ideje már kb 300 m az általános.
Ekkora távolságnál már annyira kicsi a lézer tölcsére, hogy nem megy fel a motorháztető fölé, ez azért gáz mert a szélvédőre tapasztott mobil detektor hiába lézer detektor is egyszerűen nem látja. :(
Ha valakit komolyabban érdekel a téma itt sok infó van róla. http://www.martincar.hu/legfrisebb/traffipax.html
2009-10-30 15:58 GMT   |   #6

Harmathlaci írta:Sziasztok.

Elmondom ,hogy elvileg vizsgázniuk kéne a rend öreinek a gépek használatábol.Amugy májustol nem kell megállitaniuk csak küldik a birságot.Meg ez a "tied a kocsi te vagy a felelös" duma...
Ki mennyire ismeri a laser blokkolokat?Menyik a jobb a két fejes vagy az egy nagylátószögü?
bye:Laci

Nekem egy lt 400 van fent, tervben van egy teszt, ha van eredmény mindenképp beírom ide.